سقوط قیمت بیت کوین به زیر 10000 دلار و علت آن

Cryptocurrency اخبار بلاک چین بازار رمزارزها تحلیل تکنیکال بیتکوین
۱۳۹۸-۰۴-۲۴ | ارسال توسط : FSB2
| تعداد بازدید : 327

امروز و پس از سقوط شدید بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال بار دیگر به سطح ۱۰ هزار دلار بازگشت. در ادامه با ما همراه باشید.

Bitcoin-Price-fall-Below-$10000

نرخ تبادل بیت کوین با دلار آمریکا، روز دوشنبه با حفظ حمایت بحرانی، در بعضی از صرافی‌ها به ۹,۹۱۲ دلار هم رسید.

این سقوط ۹.۷ درصدی، در حالی رقم خورد که طی هفته گذشته، بیت کوین در سطوح بیش از ۱۳,۰۰۰ دلار قرار گرفته بود.

به گفته کارشناسان این حوزه، سیل انتقادات توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا، و رکورد کلی بازار از جمله دلایل این کاهش قیمت‌اند.

قیمت بیت کوین به 10,000 دلار سقوط کرد

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

بسیاری از تحلیل‌گران، پس از هفته‌ها رشد و رسیدن به بیشینه قیمت ۱۳,۸۰۰ دلار، انتظار چنین سقوطی از جانب بیت کوین را می‌کشیدند.

«تام لی» (Tom Lee)، مسئول بخش تحقیقات شرکت «فانداستارت گلوبال»، در توییت روز گذشته خود می‌نویسد:

چنین عقب‌نشینی از جانب بیت کوین در این مقطع نشان از سلامت آن است.

لی که خود از سرمایه‌گذاران عمده بیت کوین است، هفته گذشته ادعا کرده بود که باید منتظر یک جهش بزرگ در قیمت بیت کوین باشیم، جهشی که حالا با اظهارات ترامپ با تأخیر روبه‌رو شده است.

افزایش جستجوها در گوگل، درباره بیت کوین را می‌توان از جمله تأثیرات صحبت‌های ترامپ دانست. تأثیراتی که به عقیده لی، نه تنها کمکی نمی‌کند، بلکه ممکن است مانع از رشد این ارز شود. وی در ادامه می‌افزاید:

پایین بودن میزان جستجوها پیرامون بیت کوین را می‌توان یک نشانه خوب در نظر گرفت. این بدان معناست که بیت کوین دیگر توسط تبلیغات رسانه‌ای کنترل نمی‌شود.

این در حالی است که تحلیل‌گران زیادی در ارتباط با یک سقوط قریب الوقوع هشدار داده بودند. فردی که در شبکه‌های اجتماعی با نام کاربری Flib Flib شناخته می‌شود، گفته بود که رسیدن به زیر قیمت ۱۰,۵۸۰ دلاری در پایان وقت روز یکشنبه، می‌تواند روند کاهشی ادامه‌داری را آغاز کند. پیش‌بینی‌ای که به نظر می‌رسد به واقعیت پیوسته است.

قیمت بیت کوین به 10,000 دلار سقوط کرد

نمودار هفتگی قیمت اتریوم

این در حالی است که سرمایه‌گذاران آلت کوین‌ها، هفته سختی را پشت سر گذاشته‌اند. با نگاهی به بیست ارز اول بازار ارزهای دیجیتال متوجه می‌شویم که بیشتر آن‌ها با سقوط‌های بیش از ۱۷ درصدی مواجه شده‌اند.

اتر با کاهش ۱۷.۳ درصدی به قیمت ۲۲۰ دلار رسیده است. درحالی‌که در هفته‌های گذشته این ارز با قیمت ۳۵۰ دلار معامله می‌شد.

«بیت کوین کش» (BCH)، در حالی با کاهش قیمت روبه‌رو شده که هاردفورک آن، یعنی BSV، حدود ۲۱.۵ درصد از ارزش خود را از دست‌داده و به قیمت ۱۱۸.۵۰ دلار رسیده است.

منبع: ارزدیجیتال
ارسال: FSB2

نظرتان را با ما در میان بگذارید

3 × پنج =