سیگنالهایی که خبر از صعود قیمت بیت کوین می دهند

Cryptocurrency اخبار بلاک چین بازار رمزارزها
۱۳۹۸-۰۳-۲۹ | ارسال توسط : FSB2
| تعداد بازدید : 449

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، صبح روز یکشنبه با جهش قیمتی بیت کوین روبرو شدند که از مرز ۹,۰۰۰ دلار عبور کرد و قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در ۱۳ ماه اخیر رسید. 

به گزارش کریپتو بریفینگ، این که اکنون بیت کوین در هفته یازدهم بازار صعودی خود هنوز باتری خالی نکرده و همچنان به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد یک نشان دلگرم‌کننده برای سرمایه‌گذاران است. در واقع، دیگر شاخص‌ها نشان از یک لحظه تاریخی و تکرارنشدنی برای این کلاس دارایی در رالی اخیر دارند.

Eight-Bitcoin-Indicators-Predict-Perfect-Storm-For-Crypto-Market

سرمایه‌گذاری روی بیت کوین همچنان ادامه دارد

سرمایه‌گذاری روی بیت کوین، از هر دو منظر خرده‌فروشی و نهادی به سطحی رسیده که پیش از بازار صعودی اخیر بی‌سابقه بود.

سیگنال شماره ۱: تعداد آدرس‌های فعال کیف پول بیت کوین، برای اولین بار پس از نوامبر ۲۰۱۷، در اواخر هفته گذشته از مرز ۱ میلیون گذشت.

سیگنال شماره ۲: روز جمعه هفته گذشته، میزان نرخ هش شبکه به بالاترین میزان تاریخ خود دست یافت و به ۶۲ کوانتیلیون هش بر ثانیه رسید. این رقم نشان‌دهنده افزایش ۶۰ درصدی نسبت به نرخ هش سالانه پایینی است که از ماه دسامبر حاکم بود.

8 نشانه از بیت کوین که نوید یک طوفان تمام عیار را می‌دهند!

نرخ هش شبکه بیت کوین در یک سال گذشته

سیگنال شماره ۳: از منظر سرمایه‌گذاری نهادی، اگرچه قرارداد آتی بیت کوین در CBOE به زودی و در روز چهارشنبه منقضی خواهد شد و دیگر معامله نمی‌شود، اما تمایل و اشتیاق به معامله مشتقات ارز دیجیتال هرگز تا این حد زیاد نبوده است.

سیگنال شماره ۴: چه پلتفرم‌های قانون‌گذاری‌شده‌ی خرید و فروش، مانند CME و کریپتو فسیلیتی (Crypto Facilities) و چه صرافی قانون‌گذاری‌نشده بیتمکس (BitMEX)، گزارش دادند که حجم بیت کوین آتی آن‌ها بین ماه آوریل و می دو برابر شده است.

8 نشانه از بیت کوین که نوید یک طوفان تمام عیار را می‌دهند!

نمودار حجم معاملات آتی بیت کوین در پلتفرم‌های قانون‌گذاری ‌شده

8 نشانه از بیت کوین که نوید یک طوفان تمام عیار را می‌دهند!

نمودار حجم بیت کوین آتی در صرافی قانون‌گذاری ‌نشده بیت‌مکس

کار بیت کوین هنوز تمام نشده!

سیگنال شماره ۵: ارائه‌دهندگان بیشتری به صحنه می‌آیند. در به روز رسانی اخیر، آدام وایت (Adam White)، مدیر ارشد عملیاتی پشتیبانی بورس بین قاره‌ای (ICE) بکت (Bakkt) اظهار داشت:

 این شرکت در نظر دارد در تاریخ ۲۲ جولای سال جاری، دو قرارداد آتی بیت کوین خود را جهت پذیرفته‌شدن از سوی کاربران آزمایش کند. این اقدام نویدبخش استانداردی جدید برای دستیابی و دسترسی به بازارهای ارزهای دیجیتال است.

مشارکت سرمایه‌گذاران نهادی همیشه یک سیگنال صعودی برای بیت کوین است و شبیه به یک نشانه اعتبار و اطمینان برای سرمایه‌گذاران حاضر عمل می‌کند. به گونه‌ای که اعتمادشان به دارایی قدیمی‌ بازمی‌گردد و اغلب بیشتر خرید می‌کنند. این روند، همچنین تا حدی نیز خارج از پیش‌بینی جریان ارزش قابل توجهی است که با مشارکت سرمایه‌گذاران نهادی همراه است.

سیگنال شماره ۶: نهادها می‌توانند نقش حیاتی‌ای در تشدید این رالی داشته باشند. همان طور که تراویس کلینگ (Travis Kling) از شرکت مدیریت دارایی ایکیگای (Ikigai) به کریپتو بریفینگ گفت:

قیمت و احساسات با یکدیگر «حلقه بازخورد» را تشکیل می‌دهند. هر چه روند مثبت بیشتر ادامه پیدا کند، مومنتم‌ها (momentum) و جنبش‌های بیشتری پشت آن ایجاد می‌شود. به این معنی که هر چه این روند بیشتر طول بکشد، قیمت‌ و احساس نیز احتمالا بیشتر خواهد بود.

سیگنال شماره ۷: در حقیقت، در حال حاضر احساسات در حال ورود به محدوده و قلمرو جدیدی است. جاشوا فرانک (Joshua Frank)، مدیرعامل شرکت دِ تای (The TIE) که یک شرکت ارائه‌دهنده تحلیل‌های ارزهای دیجیتال است، در مصاحبه با کریپتو بریفینگ اظهار داشت:

بازار در حال حاضر در طولانی‌ترین دوره احساسات مثبت از منظر بلندمدت است. اگر احساسات نسبت به بلندمدت همچنان مثبت بماند و تعداد توییت‌ها افزایش یابد، ما انتظار داریم که بیت کوین به این روند ادامه دهد و قدردان این نگاه‌های مثبت باشد.

8 نشانه از بیت کوین که نوید یک طوفان تمام عیار را می‌دهند!

نمودار مقایسه قیمت بیت کوین (خط آبی) و میانیگ ۱۰۰ روزه احساسات (خط قرمز)

تاثیر این عوامل بر قیمت چیست؟

سیگنال شماره ۸: در نرخ هش کنونی، قرار است در ماه می سال ۲۰۲۰، پاداش بلاک بیت کوین از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ BTC برسد و به نصف کاهش یابد. کاهش قابل توجه در عرضه بیت کوین، همراه با افزایش تقاضا از طرف فعالیت‌های درون زنجیره‌ای، مشارکت و ورود نهادها از طریق مشتقات و افزایش چشمگیر احساسات در بازار، همه‌ی این‌ عوامل در کنار هم احتمالا به افزایش قیمت بیت کوین منجر خواهند شد.

سیگنال اضافی: سرمایه‌گذاران وال‌استریت حمایت خود از ارز دیجیتال فیس‌بوک را علنی کردند. با وجود این که موضع این بیانیه در رابطه با ایده مکانیسم پرداخت متمرکز با ارزش‌های ما در تضاد است، ما نمی‌توانیم این حقیقت را نادیده بگیریم که جهان، بار دیگر در رابطه با بیت کوین و ارز دیجیتال صحبت می‌کند. شاید این فرصت را بتوان هدیه مارک زاکربرگ به دارندگان بیت کوین در نظر گرفت.

قیمت همچنان روشن‌ترین و مستقیم‌ترین شاخص قدرت بازار بیت کوین است. اما از آن‌جایی که قیمت دست کم تا حدی به عواملی که در بالا ذکر شد بستگی دارد، هنگامی که این عوامل با احساسات شدید صعودی و مشارکت حتمی همراه می‌شود، افزایش قیمت روز یکشنبه می‌تواند نشانه اتفاق‌های خوبِ در راه باشد.

منبع : ارزدیجیتال
ارسال: FSB2

نظرتان را با ما در میان بگذارید

2 × یک =